Trawers do wózka widłowego

Trawers jest to niezbędny element osprzętu do wszelkiego rodzaju wózków widłowych. Narzędzie to służy nie tylko do zwiększenia długości wideł, ale także szerokości roboczej pojazdu. Trawers do wózka widłowego służy do transportu ładunków podwieszonych do jego haka nośnego, który montowany jest na dyszu lub grzebieniu. Dzięki jego zastosowaniu możliwe jest zachowanie stabilności przewożonego towaru, co jest niezwykle istotne z uwagi na bezpieczeństwo oraz sprawność przewożenia. Wspomniany trawers składa się z dwóch paru wideł, które z powodzeniem mogą utrzymać określone materiały oraz towary, bez obawy o ich niestabilność.
Trawers do wózka

Kiedy niezbędny jest trawers wózka widłowego?

Wspomniany trawers do wózka widłowego jest szczególnie istotny, w przypadku konieczności przetransportowania długich i szerokich elementów, przy ryzyku ich uszkodzenia. Montaż oferowanego przez nas produktu gwarantuje stabilność wózka widłowego podczas przewożenia wszelkiego rodzaju ładunku. Trawers wózka widłowego idealnie sprawdzi się w różnego rodzaju zakładach produkcyjnych, fabrykach, magazynach czy też warsztatach. Produkt ten znakomicie zadziała w przypadku przewożenia prętów, blach, okien, drzwi, różnego rodzaju mebli bądź płyt.

Trawers - osprzęt do wózka widłowego - zastosowanie

Osprzęt do wózka widłowego, jakim jest oferowany przez nas trawers, pozwala przynieść znaczące obciążenie. W przypadku zastosowania trawersa należy pamiętać, że środek ciężkości ładunku powinien znajdować się dokładnie pod punktem nośnym oferowanej trawersy. Jest to niezwykle istotne dla możliwości utrzymania przez wózek widłowy stabilności. W celu zamocowania trawersa w pierwszej kolejności należy przykręcić go śrubami na widły. Warto także zapewnić mu dodatkową ochronę antykorozyjną dzięki wysokiej jakości farbom poliamidowym.

Trawers do wózka widłowego - dlaczego warto?

Bez wątpienia, zakup trawersa do wózka widłowego usprawni pracę każdego z zakładu produkcyjnego, fabryki, magazynu czy też warsztatu. Z jego pomocą przewożenie długich, a także szerokich elementów nie będzie stanowiło niebezpieczeństwa dla pozostałych osób. Dodatkowo, wspomniane elementy transportu zostaną zabezpieczone przed ich uszkodzeniem, mogącym powstać w trakcie nieprawidłowego transportowania. Ponadto, oferowany przez nas trawers zapewnia transport różnego rodzaju materiałów, w zależności od potrzeb użytkownika.

Bezpieczny transport dzięki trawersowi wózka widłowego

Z całą pewnością, trawers do wózka widłowego jest świetnym rozwiązaniem dającym mnóstwo możliwości, a także usprawniającym pracę. Należy jednak pamiętać, aby przed zakupem wspomnianego przyrządu sprawdzić, czy wybrane akcesorium jest kompatybilne z posiadanym modelem wózka widłowego. Ważne jest także, aby same widły wózka były w dobrym stanie technicznym, w innym wypadku, konieczne jest zastosowanie dodatkowych nakładek. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą trawersów do wózków widłowych oraz wybrania produktu, który spełni swoją rolę!